CHP Köln Derneği Başkanı Günay Çapan yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonuçları hakkında değerlendirmede bulundu.

Günay Çapan şu açıklamaları yaptı:

“Türkiye toplumu 23 Haziran’da yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde demokrasiye ve halkın iradesine büyük bir çoğunlukla sahip çıkmıştır.

İstanbul seçimlerinden çıkan sonuç, sadece bir siyasi partinin ve adayın değil, birlik ve beraberlik anlayışı içinde demokrasiye sahip çıkan Ülkemizin zaferidir. Kazanan Demokrasi olmuştur. İstanbul seçimleri birlik ve beraberliğin her türlü gücün üstünde olduğunu bir kez daha gösteren bir deneyim olarak şimdiden hafızalarda yer edinmiştir.

Bu demokrasi başarısının elde edilmesinde rolü olan siyasi partilerin liderlerini, siyasi partilerin merkez, il ve ilçe yöneticilerini, il ve ilçe başkanları ile üyelerini, sivil toplum örgütlerini, meslek örgütlerini, sanatçılarımızı, edebiyatçılarımızı, gazetecilerimizi, hukukçularımızı, aydınlarımızı, işçi ve emekçilerimizi, özetle kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, Türküyle Kürdüyle tüm halkımızı Ülkemiz her zaman minnetle anacaktır.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğindeki Adalet Yürüyüşü ile gelişen, 31 Mart ve 23 Haziran seçimleri ile pekişen birlik ve beraberliğimiz demokrasi için, özgürlük için, eşitlik için, adalet için, barış için, Ülkemizin aydınlık geleceği için çıktığımız ortak yürüyüşe yön vermeye devam etmelidir.

Bu düşünce ve duygularla elde edilen başarıda büyük rol oynayan, tüm toplumsal kesimleri ayrım gözetmeksizin kucaklayan, toplumun umuduna sahip çıkan ve büyüten Sayın Ekrem İmamoğlu’nu kutlar, bu anlamlı yolda yanında olmaya devam edeceğimizi bildirir, başarılar dileriz.”