Köln’ün Akdeniz festivali “Mittelmeer am Rhein” bu yıl yine ToL Akademie hamiliğinde ve Eyalet Müzik Konseyi desteği ile 20-22 Eylül arasında düzenleniyor.

Festivalin küratörü Tuba Tunçak, festivalin bu yılki ağırlık noktasını, “çokdilli kıyı müziklerinin” oluşturduğu bilgisini verdi.

Festivalde 20 Eylül akşamı Kulturbunker Köln adresinde Muhittin Kemal, Serap Giritli ve Katharina Gross eşliğinde İzmir müzikleri ile Lucian Plessner’in gitarı eşliğinde İtalya ve İspanya’dan ezgiler yer alacak.

Aynı akşam sahneye çıkacak ünlü perküsyonist Berkant Çakıcı ile 21 Eylül’de ToL Akademie Dellbrück adresinde atölye çalışması olacak.

Kulturbunker Köln’de 21 Eylül akşamı Ruhr bölgesinin ünlü korosu Nefes Chor&Ensemble, besteci ve şef Enver Yalçın Özdiker yönetiminde, Akdeniz kıyılarından farklı dillerde tangolar seslendirecek.

22 Eylül günü Dellbrück Bürgertreff adresinde Gezici Müzik Atölyesi’de saat 12.00’dan itibaren çocuklar enstrüman yapım atölyesine katılabilecekler. Festivalin kapanış konseri ise Dellbrück’te ToL Akademie’de, rock, caz ve chanson ezgilerini buluşturan Arnold X’ten gelecek.