Türkiye’nin Köln Başkonsolosu B. Ceyhun Erciyes ve eşi Şeyda Erciyes, Almanya’nın Köln kentindeki başkonsolosluk konutunda yeni yıl konseri düzenledi.

Sanatçı Betin Güneş’in ve Türk Oda Orkestrası’nın sahne aldığı konsere Köln Büyükşehir Belediyesi Başkanları Elfi Scho-Antwerpes ve Dr. Ralf Heinen, Leverkusen Büyükşehir Belediyesi Başkanı Bernhard Marewski, Federal Parlamento Milletvekili Gisela Manderla ile sanat, iş ve siyaset çevrelerinden Türk ve Alman misafirler katıldı.

Şeyda Erciyes konuşmasında, misafirleri ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu, müzik alanında da Türk-Alman dostluğunun köklü bir geçmişinin bulunduğunu, 1940’lı yıllarda Türkiye’ye yerleşen Alman sanatçıların Türkiye’de klasik müziğin ve operanın gelişmesine önemli katkılar sağladıklarını, sanat alanında karşılıklı etkileşimin halen devam ettiğini, uzun yıllardır Köln’de yaşayan sanatçımız Betin Güneş’in ve Türk Oda Orkestrası’nın bunun en güzel örneklerinden biri olduğunu, sanatın Türk-Alman dostluğunun daha da gelişmesine katkı sağlayacağına inandığını belirterek tüm misafirlere güzel bir yıl diledi.

Başkonsolos Erciyes de güzel bir yıl ve yeni yılda Türk-Alman dostluğunun daha da kuvvetlenmesini diledi.

Köln Belediye Başkanları ve Federal Milletvekili Manderla da konuşmalarında Türkiye ile Almanya ilişiklerinin önemine vurgu yaparak iki toplum arasındaki dostluğun gelişmesi ve 2020’nin barış dolu bir yıl olması yönünde mesajlar verdi.