Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’u ziyaret eden AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya yurtdışında yaşayan Türklerin taleplerini ileterek, sorunlarını masaya yatırdı.

Sırakaya, gerçekleştirdiği ziyaret sonrasında şunları ifade etti:

“Sizlere verdiğimiz sözlerin en kısa zamanda hayata geçirilmesi için sorunlarınızın, teklif ve taleplerinizin muhattabı olan bakanlık, kurum ve kuruluşlarla sürekli irtibat ve istişare halindeyiz.

Bu manada Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk hanımefendiyi makamında ziyaret ederek yurtdışında yaşayan kardeşlerimizin sorunları ve talepleriyle ilgili görüş ve bilgi alışverişinde bulunduk.

Uzun süredir üzerinde çalıştığımız, yurtdışı borçlanma yapmak suretiyle emekli olan vatandaşlarımızın yurtdışında ‘yarım gün’ çalışabilmesinin önünü açacak ve önümüzdeki günlerde meclis genel kuruluna gelmesini planladığımız yasa teklifimizle ilgili Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk’u bilgilendirerek ‘Mini Job’ yasa teklifimizle ilgili desteklerini istedik.

‪Sayın Bakanla olan görüşmemizde Mavi Kart sahiplerinin GSS primleri de gündemimizde olan bir diğer konuydu.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk’a Mavi Kart sahibi soydaşlarımızın ‘Gelir Testi’ne tabi tutulmasını ve buradan çıkan sonuca göre GSS pirimlerini ödemesine yönelik istek ve teklifimizi ilettik.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2014’de aldığı kararla yurtdışında faliyete geçmeye başlayan Aile Ataşelikleri’nin başta Avrupa olmak üzere tüm dünyada yaygınlaştırılması hatta tüm büyükelçilik ve konsolosluklarımızda bulunması hususunda sayın bakanla görüş alışverişinde bulunduk.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk, gündeme getirdiğimiz tüm tekliflere sıcak ve olumlu yaklaşarak, yurtdışında yaşayan kardeşlerimizin hak ve hukuklarının en iyi şekilde koruması için her zaman sizlerin yanında olacağının sözünü verdi.”