Almanya’nın Köln kentinde genel merkezi bulunan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu tarafından Lübnan’nın Arsal Kampına kış yardımı ulaştırıldı.

Lübnan’ın kuzeydoğusundaki Arsal bölgesinde kampta yaşayan mülteciler çetin kış şartları nedeniyle zor günler geçiriyor. WEFA, Arsal Kampı’ndaki Suriyeli mültecilere kış yardımında bulundu.

Yardım çalışmalarına ilişkin bilgi veren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın, “Arsal Kampı’nda  durum oldukça  trajik. Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Arsal Kampı’na sığınan mülteciler  çadırlarda, plastik veya tenekeden yapılmış evlerde yaşam mücadelesi veriyorlar. En temel ihtiyaçlardan yoksun olan mülteciler için yaşam kış mevsiminde daha da zorlaşıyor. Geçen yıl da buradaki kardeşlerimize kış yardımı ulaştırmıştık. Bu kış da mültecilere kış yardımında bulunduk. Onlara battaniye, halı, kışlık giysi, gıda paketi ve soba için mazot yardımında bulunduk.” dedi.

Lübnan Arsal Kampı’nda etkili olan şiddetli fırtına ve kar yağışı nedeniyle mülteciler soğuktan ölme tehlikesiyle karşı karşıyalar.

WEFA’nın kış yardımları şubat ayının sonuna kadar devam edecek.