YTB tarafından Yeni Koranavirüs Covid-19 nedeniyle evlerinde vakit geçiren vatandaşlar için düzenlenen dijital konserler devam ediyor. Bu akşam Türkiye saati ile 20:00’da Irak Türkmenlerinden TRT sanatçıları Ahmet Tuzlu ve Ahmet Benle YTB’nin YouTube hesabı üzerinden sevilen eserleriyle vatandaşlarla buluşacak.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Yeni Koranavirüs Covid-19 nedeniyle evlerinde vakit geçiren vatandaşları; Türk diasporasından, kardeş, akraba ve soydaş coğrafyadan sanatçılarla buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda “Dünyadaki Türkler Evinizde” mottosuyla YTB’nin YouTube hesabı üzerinden dünyaca ünlü sanatçılar ‘online’ canlı konser programları düzenliyor. Türkiye saati ile 20:00’ da 29.03.2020 tarihinde (Bu Akşam) ise Irak Türkmenlerinden TRT sanatçıları Ahmet Tuzlu ve Ahmet Benle sevilen eserlerini seslendirecek.

DÜNYACA ÜNLÜ SANATÇILAR VATANDAŞLARLA BULUŞUYOR

Dijital konserler dünya genelinde Yeni Koranavirüs ile mücadele eden Türk vatandaşlarına moral niteliği taşırken sevilen şarkıları seslendiren dünyaca ünlü sanatçılar ise sosyal sorumluluk kapsamında projede tamamen gönüllü olarak yer alıyor.

17 Mart’ta Almanya’daki genç yeteneklerden Mozart ödüllü Ali İnsan’la başlayan dijital etkinliğe, 19 Mart’ta dünyaca ünlü şarkıcı, piyanist, aranjör ve söz yazarı Karsu Hollanda’dan katıldı. Ardından ise dünyada ve Türkiye’de ‘Dombra’ müziğiyle ünlenen Arslanbek Sultanbekov beğeniyle dinlenen eserlerini geleneksel müzik aleti dombra ile seslendirdi. Dünyaca ünlü ilk Türk kadın neyzen Burcu Karadağ, O Ses Türkiye Yarışmacısı Melisa Yıldırım, Lübnanlı Piyanist Maan Hamadeh ve Etnomüzikolog ve Kemane Sanatçısı Mehtap Demir de moral etkinliğine katılan sanatçılar arasında yer aldı.

YTB’nin YouTube kanalı üzerinden canlı yayınlanacak konser şu linkten izlenebilir: https://youtube.com/yurtdisiturkler